Eca Kombi Değişimi

Doğalgaz projesi gerektiren kadar doğalgaz projesi gerektirmeyen kombi değişimleri de söz hususudur.

Doğalgaz Projesi Gerektirmeyen Kombi Değişim İşlemleri

Aşağıda yayılan uygulamalar doğalgaz projesi gerektirmemektedir.

Hermetik Kombiyi Yine Hermetik Kombi ile Değiştirme

Bu değişimde ilk olarak eski hermetik kombi sökülür, yeni hermetik kombi yerine monte edilir. Doğalgaz çevrimiçi sistemden müşterinin verileri, eski kombinin marka modeli, kominin monte edileceği yer gibi mühim bulguların sahip olunan bulunduğu değişim formu doldurulur. Doğalgaz firmasına bu form sunulur. Doğalgaz proje mühendisleri formu inceler ardından onar verir. Onay belgesi tüketiciye teslim edilir. Müşteri doğrulusunda alakalı kombi servisi çağırılır. Gelen eksper servis elemanı doğalgaz firmasından alınan onaylı kombi değişim formunu inceler, lüzumlu ayarlamaları yapar, kombi açılışını yapar ve cihazı kullanıma açar.

Bacalı Kombiyi Yine Bacalı Kombi ile Değiştirme

Öncelik ile baca makulluk belgesi alınır. İtfaiye yetkilileri doğrulusunda baca makulliği denetim edilir, onay belgesi alınır. Ardından alakalı kombi servisi ekibi eski bacalı kombiyi yerinden söker, yeni bacalı kombiyi yerine takar. Bacalı kombi değişim formu doldurulur, tüketiciye teslim edilir. Kullanıcı baca raporu, kombi değişim formu ile doğalgaz firmasına gider ve bütün belgeleri doğalgaz firmasına sunar. Doğalgaz firmasında çalışan ekipler montaj oluşturulan hususta gider gereken denetimleri yapar doğalgaz onay belgesini tüketiciye teslim eder. Kullanıcı sonradan montajı oluşturulan kombinin alakalı firmasını arayarak garanti başlangıcı amacıyla randevu alır. Ekipler adrese geldiği zaman doğalgaz firmasından alınan onay ve kombi değişim formunu inceler. Bir problem görmez ise kombinin lüzumlu ayarlamalarını yapar, kombiyi çalışır hale getirir ve garantiyi onaylar.

Yoğuşmalı Kombiyi Yine Yoğuşmalı Kombi ile Değiştirme

Öncelik ile eski yoğuşmalı kombi yerinden sökülür yerine yenisi takılır. Yoğuşmalı kombi montajında mühim olan husus yoğuşma gider hattıdır. Hattın düzgün sağlanması mühimdir. Montaj ardından doğalgazın çevrimiçi sisteminden müşteri verileri, eski kombinin marka modeli, kombinin montaj yeri gibi mühim bulguların bulunduğu kombi değişim formu doldurulur. Ve doğalgaz firmasına gönderilir. Doğalgaz proje mühendisleri formu inceler bir problem görmez ise onaylar. Kombi değişim onay belgesi tüketiciye teslim edilir. Ardından tüketici alakalı kombi servisini arar ve yeni kombi açılışı amacıyla randevu alır. Kombi servis ekipleri garanti başlangıcı amacıyla adrese geldiği zaman evvelce doğalgaz firması doğrulusunda onaylanan kombi değişim formunu inceler, yapılması gereken ayarları yapar, garantiyi onaylar ve yoğuşmalı kombiyi çalıştırarak teslim eder. Bütün bu uygulamalar aynı gün ortamında tamamlanabilmektedir.

Hermetik Kombiden Yoğuşmalı Kombiye Geçiş

Bu durumda mühim olan evvelce yoğuşmalı kombinin eski hermetik kombi sarfedilen hususta makul olup olmadığıdır. Hermetik kombiler 160 m2 altı olan husustlarda, yoğuşmalı kombiler ise 160 m2 olan husustlarda makuldur. Bu hususta kesinlikle şuurlu olun ve ona göre tercih yapın. Doğru tercih ardından sahip olunan eski hermetik kombi yerinden sökülür yerine yeni yoğuşmalı kombi monte edilir. Montaj prosedürü yeni kombiyi satın aldığınız bayi doğrulusunda gerçekleştirilir. Yoğuşmalı kombiler hermetik kombiler ile aynı özellikte değildir. Yoğuşmalı kombilerin alt evresinde klimadan buhar ardından çıkan su gibi su akar. Bu kapalı gidere bağlanmalıdır. Yeni yoğuşmalı kombi mutfağa monte edildi ise lavabonın altına kadar gider hattı çekilir, balkona monte edildi ise balhususn süzgecine tesisat çekilir. Uygulama ardından doğalgaz çevrimiçi sistemden müşteri verileri, eski kombinin marka modeli ve monte edileceği yer ile alakalı bulguların bulunduğu kombi değişim formu doldurulur. Ardından doğalgaz firmasına gönderilir. Doğalgaz proje mühendisleri doğrulusunda verileri incelenir bir problem görülmez ise onaylanır. Kombi değişimi onay belgesi de kullanıcıya teslim edilir. Kullanıcı ardından alakalı kombi bayisini arayarak kombi açılışı amacıyla randevu alır. Ekipler açılış amacıyla adrese gelir, doğalgaz firmasından alınan onay ve kombi değişim formunu denetim eder, bir problem görmez ise kombinin gereken ayarlarını yapar, garantiyi başlatır ve kombiyi çalıştırarak kullanıcısına teslim eder. Bu uygulamaların hepsi aynı gün ortamında olabilmektedir.

Doğalgaz Projesi Gerektiren Kombi Değişim İşlemleri

Aşağıda yayılan işlemler doğalgaz projesi gerektiren işlemlerdir.

Bacalı Kombiden Hermetik Kombiye Geçiş

Eski kombiniz bacalı ve hermetik kombiye geçiş gerçekleştirme istiyorsanız şayet doğalgaz projesi çizdirmeniz şarttır. Bu durumda ilk olarak yeni doğalgaz tesisatının doğalgaz tadilat projesi çizilir. Doğalgaz firmasından proje onayı alınır, gereken denetimlerin yapılması hedefi ile randevu alınır. Doğalgaz tesisatının yeni olan projeye göre eksikleri var ise mesela; Ocak flexi, sızdırmazlık testi vs. gibi kesinlikle giderilir. Eksiklerin giderilmesinden sonra eski olan bacalı kombi sökülür yerine yeni olan hermetik kombi takılır. Doğalgaz firmasının mühendisi proje ve tesisat denetimlerini yapar makul gördüğü taktirde makulluk belgesini kullanıcıya teslim eder. Daha ardından yeni kombi açılışı ve garanti başlangıcı amacıyla alakalı kombi servisinden randevu alınır. Ekipler geldiği zaman onay belgesini ve montaj prosedürünü denetim eder. Bir problem görmez ise gereken ayarlamaları yapar, garantiyi başlatır, cihazı çalıştırarak kullanıcıya teslim eder.

Bacalı Kombiden Yoğuşmalı Kombiye Geçiş

Eski kombiniz bacalı ve yoğuşmalı kombiye geçiş gerçekleştirme istiyorsanız şayet bu durumda evvelce husustunuzun yoğuşmalı kombiye makul olup olmadığını göz önünde bulundurun. Yoğuşmalı kombiler daha çok 160 m2 üzerinde olan husustlarda makul kullanım sunabilir. Aksi durumda beklentinize çok gelebilir. Öncelik ile bu mühim bulguyu göz önünde bulundurarak tercihte bulunun. Tercih ardından yeni doğalgaz tesisatı doğalgaz tadilat projesi çizilmesi gerekir. Çizim ardından doğalgaz ekiplerinden proje onayı alınır, denetimlerin yapılması amacıyla de randevu alınır. Doğalgaz tesisatının yeni projesinde eksikler olur ise mesela; Ocak flexi, kombi flexi, sızdırmazlık testi vs. sahip olunan eksikler giderilir. Eski olan bacalı kombi yerinden sökülür yerine eksper ekip doğrulusunda yeni yoğuşmalı kombi monte edilir. Yoğuşmalı kombilerin gider hortumu monte edildiği yere göre bağlanır. Daha ardından yeni yoğuşmalı kombinin alakalı kombi servisini arayarak garantili açılışı amacıyla randevu alınmalıdır. Kısa vakitte adresinize gelen kombi servisi eksper ekibi doğalgaz onay belgesini denetim eder, montaj kurallarına aykırı olan haller ile alakalı sizi bilinçlendirir, makul görür ise garanti başlangıcı yapar, cihazı çalıştırır ve sizlere çalışır durumda teslim eder.